  • MCR18EZHF17R8
MCR18EZHF17R8
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZHF17R8
HK JDW NO:
687-MCR18EZHF17R8
Datasheet:
MCR18EZHF17R8
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 17.8Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17082
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZHF17R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    17.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm