  • MCR10EZPJ304
MCR10EZPJ304
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPJ304
HK JDW NO:
687-MCR10EZPJ304
Datasheet:
MCR10EZPJ304
Description:
RES SMD 300K OHM 5% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPJ304
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm