  • MCR10EZPF5100
MCR10EZPF5100
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF5100
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF5100
Datasheet:
MCR10EZPF5100
Description:
RES SMD 510 OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF5100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm