  • MCR10EZPF27R0
MCR10EZPF27R0
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF27R0
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF27R0
Datasheet:
MCR10EZPF27R0
Description:
RES SMD 27 OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF27R0
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm