  • MCR10EZPF2004
MCR10EZPF2004
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF2004
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF2004
Datasheet:
MCR10EZPF2004
Description:
RES SMD 2M OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF2004
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm