  • MCR10EZPF1000
MCR10EZPF1000
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF1000
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF1000
Datasheet:
MCR10EZPF1000
Description:
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF1000
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm