  • MCR10EZHJ434
MCR10EZHJ434
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHJ434
HK JDW NO:
687-MCR10EZHJ434
Datasheet:
MCR10EZHJ434
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 430kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8788
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHJ434
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    430kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW