  • MCR10EZHJ303
MCR10EZHJ303
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHJ303
HK JDW NO:
687-MCR10EZHJ303
Datasheet:
MCR10EZHJ303
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 30kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13198
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHJ303
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Chip
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm