  • MCR10EZHFLR910
MCR10EZHFLR910
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHFLR910
HK JDW NO:
687-MCR10EZHFLR910
Datasheet:
MCR10EZHFLR910
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 910mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8863
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHFLR910
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    910mOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    1.51V
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm