  • MCR10EZHFLR330
MCR10EZHFLR330
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHFLR330
HK JDW NO:
687-MCR10EZHFLR330
Datasheet:
MCR10EZHFLR330
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 330mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16081
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHFLR330
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    330mOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    1.51V
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm