  • MCR10EZHFL1R20
MCR10EZHFL1R20
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHFL1R20
HK JDW NO:
687-MCR10EZHFL1R20
Datasheet:
MCR10EZHFL1R20
Description:
Quantity:
In Stock : 17848
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHFL1R20
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Working Voltage
    1.51V
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    250mW