  • MCR10EZHF8453
MCR10EZHF8453
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHF8453
HK JDW NO:
687-MCR10EZHF8453
Datasheet:
MCR10EZHF8453
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 845kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7947
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHF8453
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    845kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm