  • MCR10ERTFL5R10
MCR10ERTFL5R10
advertisement
Manufacturer No:
MCR10ERTFL5R10
HK JDW NO:
687-MCR10ERTFL5R10
Quantity:
In Stock : 17828
Step5Bar-code shipping tag
MCR10ERTFL5R10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm