  • MCR10ERTFL4R30
MCR10ERTFL4R30
advertisement
Manufacturer No:
MCR10ERTFL4R30
HK JDW NO:
687-MCR10ERTFL4R30
Description:
MCR Series, Thick Film, 4.3Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10937
Step5Bar-code shipping tag
MCR10ERTFL4R30
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm