  • MCR10ERTF8252
MCR10ERTF8252
advertisement
Manufacturer No:
MCR10ERTF8252
HK JDW NO:
687-MCR10ERTF8252
Datasheet:
MCR10ERTF8252
Description:
Quantity:
In Stock : 15177
Step5Bar-code shipping tag
MCR10ERTF8252
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm