  • MCR10ERTF1273
MCR10ERTF1273
advertisement
Manufacturer No:
MCR10ERTF1273
HK JDW NO:
687-MCR10ERTF1273
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 127kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17369
Step5Bar-code shipping tag
MCR10ERTF1273
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    127kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm