  • MCR100JZHF5102
MCR100JZHF5102
advertisement
Manufacturer No:
MCR100JZHF5102
HK JDW NO:
687-MCR100JZHF5102
Package:
2512
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 51kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 2386
Step5Bar-code shipping tag
MCR100JZHF5102
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    51kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C