  • MCR03FZPFX4701
MCR03FZPFX4701
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZPFX4701
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MCR03FZPFX4701
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thick Film, 4.7kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 9014
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZPFX4701
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.6002mm