  • MCR03FZPEFX7152
MCR03FZPEFX7152
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZPEFX7152
HK JDW NO:
687-MCR03FZPEFX7152
Description:
Thick Film, 71.5kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 11932
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZPEFX7152
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    71.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.6002mm