  • MCR03FZHJ8R2
MCR03FZHJ8R2
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHJ8R2
HK JDW NO:
687-MCR03FZHJ8R2
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03(J,500PPM) Series, Thick Film, 8.2Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 17928
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHJ8R2
  • Series
    MCR03(J,500PPM)
  • Tolerance
    5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    8.2Ohm
    Thick Film
  • HTS Code
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C