  • MCR03FZHJ752
MCR03FZHJ752
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHJ752
HK JDW NO:
687-MCR03FZHJ752
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03(J,200PPM) Series, Thick Film, 7.5kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 15658
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHJ752
  • Series
    MCR03(J,200PPM)
  • Tolerance
    5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
    Thick Film
  • HTS Code
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C