  • MCR03FZHJ6R2
MCR03FZHJ6R2
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHJ6R2
HK JDW NO:
687-MCR03FZHJ6R2
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03(J,500PPM) Series, 6.2Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 2635
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHJ6R2
  • Series
    MCR03(J,500PPM)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    6.2Ohm
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C