  • MCR03FZHJ361
MCR03FZHJ361
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHJ361
HK JDW NO:
687-MCR03FZHJ361
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03(J,200PPM) Series, Thick Film, 360Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 5941
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHJ361
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
    Thick Film
  • HTS Code
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Series
    MCR03(J,200PPM)
  • Tolerance
    5%