  • MCR03FZHF6811
MCR03FZHF6811
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHF6811
HK JDW NO:
687-MCR03FZHF6811
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03(F,E96,200PPM) Series, 6810Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 17750
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHF6811
  • Series
    MCR03(F,E96,200PPM)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    6810Ohm
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C