  • MCR03FZHF5901
MCR03FZHF5901
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHF5901
HK JDW NO:
687-MCR03FZHF5901
Quantity:
In Stock : 4876
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHF5901
  • Series
    MCR03(F,E96,200PPM)
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    5900Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C