  • MCR03FZHF2873
MCR03FZHF2873
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHF2873
HK JDW NO:
687-MCR03FZHF2873
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03(F,E96,200PPM) Series, 287000Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 17593
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHF2873
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    287000Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C