  • MCR03FZHF1331
MCR03FZHF1331
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHF1331
HK JDW NO:
687-MCR03FZHF1331
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03(F,E96,200PPM) Series, 1330Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3584
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHF1331
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MCR03(F,E96,200PPM)
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    1330Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C