  • MCR03EZPJ365
MCR03EZPJ365
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPJ365
HK JDW NO:
687-MCR03EZPJ365
Datasheet:
MCR03EZPJ365
Description:
Quantity:
In Stock : 10875
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPJ365
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.6MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm