  • MCR03EZPFX3404
MCR03EZPFX3404
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPFX3404
HK JDW NO:
687-MCR03EZPFX3404
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 3.4MOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5522
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPFX3404
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.4MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C