  • MCR03EZPFX1914
MCR03EZPFX1914
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPFX1914
HK JDW NO:
687-MCR03EZPFX1914
Package:
0603
Quantity:
In Stock : 11937
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPFX1914
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.91MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C