  • MCR03EZPF4531
MCR03EZPF4531
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPF4531
HK JDW NO:
687-MCR03EZPF4531
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 4.53kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 6176
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPF4531
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.53kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.6002mm