  • MCR03EZPD2742
MCR03EZPD2742
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPD2742
HK JDW NO:
687-MCR03EZPD2742
Datasheet:
MCR03EZPD2742
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 27.4kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 14157
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPD2742
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    27.4kOhm
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C