  • MCR03EZPD2002
MCR03EZPD2002
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPD2002
HK JDW NO:
687-MCR03EZPD2002
Package:
Molded
Datasheet:
MCR03EZPD2002
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 20kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 13512
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPD2002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm