  • MCR03EZP5FX2672
MCR03EZP5FX2672
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZP5FX2672
HK JDW NO:
687-MCR03EZP5FX2672
Description:
Thick Film, 26.7kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 7066
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZP5FX2672
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    26.7kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.6002mm