  • MCR03EZHJ912
MCR03EZHJ912
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHJ912
HK JDW NO:
687-MCR03EZHJ912
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 9.1kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 17547
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHJ912
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C