  • MCR03EZHJ114
MCR03EZHJ114
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHJ114
HK JDW NO:
687-MCR03EZHJ114
Datasheet:
MCR03EZHJ114
Description:
FIXED RESISTOR 110kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 14444
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHJ114
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C