  • MCR03EZHJ110
MCR03EZHJ110
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHJ110
HK JDW NO:
687-MCR03EZHJ110
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 11Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 2947
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHJ110
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C