  • MCR03EZHJ103
MCR03EZHJ103
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHJ103
HK JDW NO:
687-MCR03EZHJ103
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 10kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 1523
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHJ103
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm