  • MCR03EZHF8202
MCR03EZHF8202
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF8202
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF8202
Quantity:
In Stock : 10843
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF8202
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MCR03
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Construction
    Resin Coated
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C