  • MCR03EZHF4871
MCR03EZHF4871
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF4871
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF4871
Datasheet:
MCR03EZHF4871
Description:
FIXED RESISTOR 4.87kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 8688
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF4871
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.87kOhm
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C