  • MCR03EZHF3901
MCR03EZHF3901
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF3901
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF3901
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.9kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3509
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF3901
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Construction
    Resin Coated
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C