  • MCR03EZHF3013
MCR03EZHF3013
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF3013
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF3013
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 301000Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 6458
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF3013
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    301000Ohm
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C