  • MCR03EZHF24R3
MCR03EZHF24R3
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF24R3
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF24R3
Description:
FIXED RESISTOR MCR03(F,E96,200PPM) Series, 24.3Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3573
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF24R3
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Series
    MCR03(F,E96,200PPM)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    24.3Ohm
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW