  • MCR03EZHF1800
MCR03EZHF1800
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF1800
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF1800
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR03 Series, 180Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 1040
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF1800
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MCR03
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Construction
    Resin Coated
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C