  • MCR03ERTJ223
MCR03ERTJ223
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTJ223
HK JDW NO:
687-MCR03ERTJ223
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 22kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16310
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTJ223
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W