  • MCR03ERTF8254
MCR03ERTF8254
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTF8254
HK JDW NO:
687-MCR03ERTF8254
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 8.25MOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 14654
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTF8254
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    8.25MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C