  • MCR03ERTF20R0
MCR03ERTF20R0
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTF20R0
HK JDW NO:
687-MCR03ERTF20R0
Quantity:
In Stock : 12010
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTF20R0
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm