  • MCR03ERTF2051
MCR03ERTF2051
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTF2051
HK JDW NO:
687-MCR03ERTF2051
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 2.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15914
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTF2051
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.05kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C