  • MCR03ERTD8662
MCR03ERTD8662
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTD8662
HK JDW NO:
687-MCR03ERTD8662
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 86.6kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 8670
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTD8662
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    86.6kOhm
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C