  • MCR03ERTD2552
MCR03ERTD2552
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTD2552
HK JDW NO:
687-MCR03ERTD2552
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 25.5kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 17397
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTD2552
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    25.5kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C